Boeing

קולות העובדים

אסונות מטוסי 737 MAX השפיעו על הצוות שלנו באופן עמוק ואישי. הקשיבו לעובדים שלנו משתפים בתגובותיהם לאירועים ומספרים על המחויבות שלהם להפיכת מטוס הבואינג 737 MAX לבטוח ביותר אי פעם

4 באפריל, 2019

חברת בואינג מצטערת על אובדן החיים שנגרם בתאונות ה737 MAX. ליבנו ומחשבותינו נתונות אל עבר הטרגדיות הללו ואנו מזדהים עמוקות עם המשפחות והקרובים של הנוסעים בטיסות Lion Air 610 וEthiopian 302. כובד המשקל של אסון זה ניכר בקרב כולנו ואנו מודעים ומכירים בשברון הלב של משפחות הנספים.

הפרטים המלאים אודות שהתרחש בשתי התאונות יימסרו על ידי הרשויות הממשלתיות וייחשפו בדו"חות הסופיים, אך לאור פרסומו של הדו"ח הראשוני מחקירת טיסת Ethiopian Airlines, מתברר כי ככל הנראה פלט שגוי שהתקבל בנוגע לזווית ההתקפה גרם להפעלתה של מערכת הMCAS.

ההיסטוריה בעולם התעופה מלמדת שרוב התאונות האוויריות מתרחשות כחלק משרשרת של אירועים. כך קרה גם במקרים אלו, ואנו יודעים כעת להצביע על חוליה אחת שמקשרת בין שתי התאונות. כפי שלמדנו משיחותינו עם טייסים, הפעלתה של מערכת הMCAS שלא לצורך, מכבידה על סביבת העבודה העמוסה ממילא של צוות האוויר. זוהי אחריותנו להסיר את גורם הסיכון הזה. אנו מחוייבים לכך, ויודעים כיצד לבצע זאת.

כבר בסמוך לתאונת Lion Air שלחנו את טובי המהנדסים והמומחים הטכניים שלנו אשר עבדו במרץ, בשיתוף פעולה עם מנהל התעופה הפדרלי ולקוחותינו ,על מנת לפתח וליישם את עדכון התוכנה אשר יבטח שתאונות הדומות לתאונה של טיסות Lion Air וEthiopian לא יקרו יותר לעולם.

אנו נוקטים בגישה מקיפה, ממושמעת ולא חוסכים בזמן על מנת להכין את עדכון התוכנה באופן הנדרש. אנו נמצאים לקראת סיומו של תהליך הפיתוח ומצפים כי יקבל את ההיתרים הנדרשים ויופץ בכל ציי ה737 MAX בשבועות הקרובים. אנו מצרים על אי הנעימות שנגרמה כתוצאה מקרקוע המטוסים שלנו עבור לקוחותינו וציבור הנוסעים.

עדכון זה, אשר ילווה במערכת הכשרה וחומרי הדרכה נוספים בהתאם לדרישת הטייסים בעקבות תאונות אלה, ימנע את האפשרות של הפעלת מערכת הMCAS באופן לא מכוון, ויסיר את החשש מתאונות עתידיות הקשורות במערכת זו.

אנו בבואינג לוקחים אחריות זו במטרה לבנות ולספק מטוסים בטוחים לטיסה לטובת כלל הטייסים המקצועיים והמסורים ברחבי העולם. זה מה שאנו עושים בחברת בואינג.

אנו בטוחים כי דגם ה737 MAX הוא מטוס בטוח מיסודו. כל מי שאי פעם יטוס בו - נוסעים, צוותי האוויר וגם אנו ובני משפחותינו - ראויים לטוב ביותר. כאשר דגם הMAX ישוב לטוס בשמיים עם עדכון התוכנה והשינויים העדכניים, הוא יהיה מבין המטוסים הבטוחים ביותר שקיימים היום.

מאז ומעולם התמקדנו בבטיחות וכך תמיד נעשה. בטיחות היא לב ליבה של העשייה בבואינג. אנו מודעים לכך שתמיד ניתן להיות טובים יותר. הצוותים שלנו נחושים לשפר את נושא הבטיחות בכל תעשיית התעופה הבין לאומית. זוהי התחושה המאחדת בין כולנו.

אינני זוכר תקופה כה קורעת לב בכל הקריירה שלי בחברה. כאשר התחלתי לעבוד בבואינג לפני כיותר משלושה עשורים, האנשים המופלאים בחברה הזו עוררו בי השראה. ראיתי כיצד הם מקדישים את חייהם וכשרונם היוצא דופן על מנת לחבר, לחקור להגן ולעורר השראה גם כלפיי העולם כולו- בבטיחות. תחושת השליחות הזו, רק התגברה עם השנים.

אנו מודעים לכך שחיי אדם תלויים בעבודה הקשה שאנו עושים, עובדה זו מצריכה מאיתנו לעבוד במלוא היושרה והמצויינות בבואנו לעשות זאת. מתוך מחוייבות עמוקה, אנו לוקחים על עצמנו את האחריות לעצב, לבנות ולתמוך במטוסים הבטוחים ביותר בשמיים. אנו יודעים כי כל אדם אשר עולה על אחד ממטוסינו מפקיד בידינו את אמונו.

יחד, נעשה כל שאפשר על מנת להשיב את האמון של הלקוחות וציבור הנוסעים מחדש במהלך השבועות והחודשים הקרובים.

שוב, צר לנו עמוקות ואנו מצרים על הכאב שנגרם כתוצאה מהתאונות הללו. תנחומינו לכל מי שנפגע.

Dennis signature

דניס מילנברג,
יו"ר נשיא ומנכ"ל
חברת בואינג

הודעת חברת בואינג בהתייחס לדו"ח החקירה הראשוני של תאונת טיסת Ethiopian Airlines מספר 302

4 באפריל, 2019

להלן תגובתה של חברת בואינג בהמשך לפרסומו של דו"ח החקירה הראשוני של תאונת טיסה מספר 302 של חברת Ethiopian Airlines אשר בוצעה על ידי הרשות לחקירת תאונות של אתיופיה.

"ברצוני לשוב ולהביע את הזדהותנו העמוקה עם המשפחות והחברים אשר איבדו את קרוביהם בתאונת המטוס", אמר מנכ"ל ונשיא חטיבת התעופה המסחרית של בואינג, קווין מקאלסיטר. "אנו מודים לרשות לחקירת תאונות של ממשלת אתיופיה עבור העבודה הקשה והמאמצים המתמשכים לטובת גיבוש מסקנות סופיות. הבנת הנסיבות אשר הובילו לתאונה זו הינה הכרחית על מנת להבטיח טיסות בטוחות בעתיד. חברת בואינג תלמד את ממצאי הדו"ח ותנקוט בכל הצעדים הדרושים על מנת לוודא את בטיחות המטוסים שלנו."

בטיחות הינה לב הליבה של בואינג, בטיחות המטוסים שלנו, לקוחותינו, הנוסעים וצוותי האוויר לעולם יעמדו בראש מעיינינו. צוות המומחים הטכני של בואינג ימשיך לסייע בתהליך החקירה, והחברה על שלל צוותיה, ממשיכה ללמוד את הממצאים מתאונת טיסה מספר 610 של חברת Lion Air מאוקטובר האחרון.

הדו"ח הראשוני מהחקירה מכיל פרטים שנקלטו במהלך הטיסה אשר מצביעים על הופעתו של פלט שגוי שהתקבל מחיישן זווית ההתקפה אשר הוביל להפעלתה של מערכת הMCAS תוך כדי הטיסה, בדומה לאשר התרחש במהלך טיסת Lion Air 610.

על מנת למנוע את הפעלתה של מערכת הMCAS שלא לצורך, חברת בואינג פיתחה ומתכננת להוציא את עדכון התוכנה עבור מערכת הMCAS אשר ייתמך במערך הדרכה מקיף וחומר מקצועי אודות התוכנה המותקנת במטוסי ה737 MAX לשימוש הטייסים.

כפי שנמסר, עדכון התוכנה מהווה שכבת הגנה נוספת של מערכת הMCAS ויימנע את הפעלתה בעקבות מידע שגוי. לצוות הטייסים תישמר תמיד היכולת לעקוף את מערכת הMCAS ולתפעל את המטוס באופן ידני.

חברת בואינג ממשיכה לעבוד בצמוד למנהל התעופה הפדרלי (FAA) ויתר הרגולטורים ברחבי העולם על המשך הפיתוח וקבלת ההיתרים עבור עדכון התכונה ותכנית ההכשרה.

כמו כן, החברה תמשיך לשתף פעולה לצד רשות הבטיחות בתחבורה האמריקאית (NTSB), לספק ייעוץ טכני ותמיכה בתהליך החקירה של הרשות לחקירת תאונות באתיופיה. כגורם המספק סיוע טכני תחת הוראתן של רשויות החקירה, חברת בואינג מנועה מלמסור מידע הנוגע לחקירה וזאת על פי הנוהל הבין לאומי ותקנות הNTSB. בהתאם לנוהל הבין לאומי, כל מידע הנוגע לחקירה יימסר על ידי הרשויות בלבד.

לקריאה נוספת : הודעת מנכ"ל חברת בואינג, דניס מילנברג בהתייחס לחקירת תאונת טיסה מספר 302 של חברת Ethiopian Airlines
(17 למרץ, 2019)

קראו גם: חברת בואינג תומכת בקרקוע הזמני של מטוסי ה737 MAX

שאלות נפוצות

מהי מערכת ה MCAS?

מערכת בקרת טיסה המוטמעת בדגם ה737 MAX ומספקת מאפייני היגוי משופרים ומפיחתה את נטיית המטוס כלפי מעלה כאשור הוא מצוי בזוית התקפה גבוהה.

מדוע בואנג התקינה את מערכת הMCAS על דגם ה737 MAX?

מערכת הMCAS הינה מערכת בקרת טיסה אשר תוכננה ואושרה במיוחד על מנת לשמש את דגם ה737 MAX ולשפר את יציבות המטוס באוויר כך שיטוס ויורגש כמו יתר המטוסים מסדרת ה737

מתי מופעלת מערכת ה MCAS?

מערכת הMCAS מופעלת בלבד בהינתן אחד מבין שלושת התנאים הבאים:

- אף המטוס נוטה כלפי מעלה בזווית הגבוהה מהרגיל.

- הטייס מושך מעלה

- מדפי המטוס מורמים

מהי זווית התקפה?

ההבדל בין זווית אף המטוס לבין זווית הרוח הנגדית.

אילו שינויים יכללו בעדכון התוכנה של מערכת הMCAS?

חברת בואינג פתחה עדכון תוכנה למערכת הMCAS על מנת לספק מטעפת הגנה נוספת במקרה שחשייני הAOA מספקים מידע שגוי. שכבות ההגנה הנוספות כוללות:

- מערכת בקרת טיסה תשווה בין שני הפלטים של חיישני הAOA. במידה וקיימת אי התאמה בין החיישנים במידה של 5.5 מעלות או יותר כאשר המדפים מורמים, מערכת הMCAS לא תופעל. בלוח המחוונים בתא הטייס תתקבל אידנקציה אודות הפער בין החיישנים.

- במידה ומערכת הMCAS מופעלת בתנאים לא שגרתיים, היא תספק פלט אחד בלבד במקרה של עלייה בזווית התקיפה. לא מוכרת בעיה של תנאי כשל במסגרתם המערכת תספק פלטים מרובים.

- אין באפשרות מערכת הMCAS את היכולת לייצב את המטוס בכוח העולה על יכולות הטייסים. לטייסים תמיד תישמר היכולת לעקוף את מערכת הMCAS ולשלוט במטוס באופן ידני.

עדכונים אלה מפחיתים את העומס על צוות הטייסים בתפעול מצבים לא שגרתיים באוויר, ומונעים הפקה של מידע שגוי המוביל להפעלתה של הMCAS.

האם חברת בואינג גובה תשלום נוסף על אמצעי בטיחות?

כל עיקרי המידע לתפעול מטוס ה737 MAX בבטיחות וביעילות נמצאים על גבי מחווני הטיסה הראשיים בתא הטייס. נהלי הבטיחות והכשרת צוותי האוויר מתמקדים בתפעולו הבטיחותי של המטוס בגבהים, מהיריות וזוויות שונות, מדדים אלו מוטמעים ומוצגים במחווני הטיסה בתא הטייסים. מידע זה המופיע לרשות הטייסים בתא הטייס תואם באופן מלא למידע אותו הם מקבלים בתהליך ההכשרה ולסקירת הכלים הבסיסית עליה טייסים מתאמנים.

לחלק מחברות התעופה ישנן תקנות בטיחותיות פנימיות המותאמות עבורן, מספר חברות תעופה ביקשו מאיתנו שמידע אודות זווית התקיפה יופיע על גבי לוח המחוונים בתא הטייסים, על כן, הצענו כתוסף נלווה להציג את המידע המבוקש. אף על פי כן, לא כל הלקוחות היו מעוניינים לכלול את אמצעי זה על גבי לוח המחוונים.

גם לאחר עדכון התוכנה, חברת בואינג לא מחייבת את לקוחותיה בתשלום נוסף עבור פונקציית אי ההסכמה הפועלת בעקבות אינדיקציה של חיישן זווית התקפה.

כמה מטוסי 737 MAX נמסרו עד כה?

בואינג מסרה יותר מ370 מטוסים מדגם ה MAX ל 47 חברות תעופה ( עד פברואר 2019).

כמה מטוסים נוספים מדגם ה737 MAX הוזמנו עד כה?

כ5,000 מטוסים מדגם ה737 MAX הזומנו על ידי 107 חברות תעופה.

מדוע ולמה בואינג פיתחה את דגם ה737 MAX ?

במאמצי הפיתוח שלנו טמונה הקשבתנו התמידית לצרכים והדרישות של לקוחותינו. בהתבסס על המשוב שקיבלנו והמידע משוק התעופה, דגם ה737 MAX נבחר ליורש המובהק של דגמי ה737 Next-Generation. במהלך תקופה בת 6 שנים, צוותי הפיתוח שלנו עבדו באופן שיטתי וממושמע על התהליך שהגיע לשיאו בסדרת בדיקות מקיפה וקשוחה במטרה לוודא את ביצועיו ובטיחותו של המטוס.

מדוע בואינג לא חושפת מידע נוסף הנוגע לחקירת התאונה?

חברת בואינג כפופה לפרוטוקול ארגון התעופה הבין לאומי ( ICAO ) אשר קבע חוקים בינלואמיים הנוגעים לכלל ההיבטים הקשורים בתחבורה האוורית. סטנדרטים אלו מורים כיצד לבצע חקירת תאונות ומספקים מסגרת לחקירה הוגנת של תאונות, המבוססת על עובדות וסדר. החקירות מתבצעות בהובלת הרשויות במדינות אשר בהן קרו התאונות או האירועים השונים. חברת בואינג וגורמים נוספים המעורבים בחקירה, ביניהם רגולטורים,חברות התעופה והספקים עלולים להיות מוזמנים לסייע בפן הטכני לחקירה, זאת בהתאם להנחיה וההוראות של הרשות החוקרת. נספח 13 להוראת ארגון התעופה הבין לאומי קובע כי כלל המשתתפים בחקירה מוכרחים למסור " כל מידע רלוונטי " לחוקרים ואין "להעביר מידע הנוגע להתקדמות ולממצאים העולים מהחקירה בהיעדר הסכמה מוחלטת של המדינה החוקרת."

עדכונים נוספים

בקרוב: תרגום לעברית

תגובתה של בואינג למנכ"ל קבוצת אתיופיאן איירליינס אטו טוולדו גברמריאם (Ato Tewolde GebreMariam) ותעשיית התעופה

תגובתה של בואינג למנכ"ל קבוצת אתיופיאן איירליינס אטו טוולדו גברמריאם (Ato Tewolde GebreMariam) ותעשיית התעופה

26 במרץ 2019

כמהנדס מוביל בפרויקט מוקדם יותר בקריירה שלי, צפיתי בטייס החבר שלי מטפס לתא הטייס של מטוס אב טיפוס ומטיס אותו לראשונה. הוא נחת בבטחה, ואני נשפתי בהקלה ובהערצה – זהו זיכרון חי שאני נושא עמי בכל יום. הידיעה שחייו של אדם תלויים בעבודתך הם תחושה בלתי נשכחת, שכולנו בבואינג שותפים לה. אנחנו שומרים על הסטנדרטים הגבוהים ביותר של בטיחות, מצוינות ויושרה בעבודה משום שהמחיר לא יכול להיות גבוה יותר.

מהרגע בו ידענו על התאונה 737 MAX, חשבנו על אובדן חיי האדם, על השפעתה על האנשים ברחבי העולם ובקהילת התעופה והחלל. כל המעורבים התמודדו עם כאב בלתי יתואר. אנחנו נפעמים מהחוזקה והאומץ שלהם.

בשבועות שמאז התאונה בטיסה 302 של אתיופיאן איירליינס, צוותי החברה הוכיחו זאת כאשר המשיכו לשרת את ציבור הטסים במקצועיות ומצוינות. כשמנכ"ל החברה אטו טוולדו גברמריאם אמר בהצהרתו הכנה אתמול, הטרגדיה הזו לא מגדירה את חברת אתיופיאן – והיא לא תגדיר את תעשיית התעופה או הקשר המתמשך שלנו עם הצוות. עבור אלו מאיתנו שעבדו איתם במשך השנים, זוהי לא הפתעה.

לאתיופיאן איירליינס יש היסטוריה מלאת גאווה בת יותר מ-70 שנה. בתקופה הזאת, אתיופיאן הייתה מנהיגה וחלוצה בתעשייה, שקישרה לראשונה את אפריקה לעידן התעופה, חיברה את היבשת עם כל קצוות העולם ברשת נרחבת, וזכתה למוניטין גבוה של בטיחות ושירות. יותר מרק חברת תעופה, אתיופיאן איירליינס מייצגת את הגאווה וההתקדמות של עם נהדר והיא סמל לרוח החדשה של אפריקה.

אנו מרכינים את ראשינו ולומדים מהתקרית הזו. עמדנו כתף אל כתף בשותפות עם צוות אתיופיאן, להתאבל ולהביע את תנחומינו הכנים למשפחות, החברים והקהילות של הנוסעים והצוות.

עם ערך הבטיחות משותף לכולנו, היו סמוכים שאנו פועלים באמצעות כל המשאבים שלרשות חברת בואינג, עובדים יחד ללא לאות על מנת להבין מה הסיבות למקרה ועושים כל שאפשר כדי להבטיח שזה לא יקרה שוב. כולנו מודים לאתיופיאן איירליינס על המחויבות שלהם וחולקים את נחישותם לעשות הכול כדי לבנות מערכת תעופה בטוחה אף יותר.

בואינג עומדת יחד עם כל הלקוחות והשותפים שלנו כדי לחזק את אמון הציבור ואת הביטחון שלהם בנו בכל יום.

Dennis

דניס מילנברג,
יו"ר נשיא ומנכ"ל
חברת בואינג

למידע נוסף אודות עדכון התוכנה במטוס ה737 MAX לחצו כאן.

תדרוך לתקשורת בנוגע לעדכון התוכנה בדגם ה 737 MAX

הודעתו של מייקי סינט, סגן נשיא לאסטרטגית מוצר ופיתוח בבואינג

יום רביעי, ה27 למרץ, 2019 – כלל חברת בואינג מושפעת עמוקות מהאסון הנורא בטיסות Lion Air וEthiopian Airlines ומאובדן צוות האוויר והנוסעים. ברצוננו להביע את הזדהותנו המלאה עם המשפחות והקרובים אשר איבדו את יקריהם בטיסות אלו.

הבטיחות היא לב ליבה של עבודתנו בבואניג- כאנשים, כחברה וכתעשייה. המשימה שלנו היא לחבר בין אנשים, תרבויות כלכלות ומקומות שונים בבטיחות ויעילות. כך אנו משתוקקים לעשות בכל יום מחדש.

אנו פועלים בתעשייה שלומדת ומתתפתחת באופן רציף. כתוצאה מכך, התחבורה האוורית הופכת בטוחה יותר בכל עשור שחולף.

דגם ה737 על ציו השונים הינו דגם בטוח. דגם הMAX נבנה על סמך ההיסטוריה המפוארת והבטוחה שראינו במשך 50 השנים האחרונות.

לבנו יוצא לכל הקרובים והמשפחות של הרוגי האסונות. אנו אבלים על האובדן הכבד ומתחייבים לעשות בכל יכולתנו על מנת להבטיח שתאונות מסוג זה לא יתרחשו עוד לעולם.

אנו עובדים בצמוד ללקוחתינו והרגולטורים מסביב לעולם על מנת להשיב מחדש את האמון בנו ולהוכיח את המחוייבות שלנו לבטיחות כך שציבור הנוסעים ישוב לסמוך עלינו.

אנו עובדים עם טייסים ובכירים בתעשיית התעופה. 200 מהם נמצאים איתנו היום במפעל החברה בעיר רנטון ובזמן הקרוב נעביר להם את כל העדכונים שאנו מתכננים לדגם ה737 MAX, ונשמע את התובנות מהצד שלהם ולזכות מחדש גם באמונם.

למידע נוסף אודות עדכון התוכנה במטוס ה 737 MAX לחצו כאן.

מכתב אישי מאת מנכ"ל חברת בואינג, דניס מילינברג עבור חברות התעופה, הנוסעים וכלל קהילת התעופה


מכתב אישי מאת מנכ"ל חברת בואינג, דניס מילינברג עבור חברות התעופה, הנוסעים וכלל קהילת התעופה

18 במרץ 2019

חיי אדם תלויים בעבודה שאנו עושים, עובדה זו מחייבת אותנו לנהוג במירב המצויינות ובמלוא היושרה. הצוותים שלנו מודעים לאחריות הרבה המונחת על כתפיהם ומבצעים את עבודתם מתוך תחושת שליחות עמוקה, בזמן שהמטוסים המסחריים שלנו מחברים בין משפחות, חברים ואהובים. האובדן הטרגי שהתרחש בטיסת Ethiopian Airlines 302 וטיסת Lion Air 302 משפיע על כולנו, וכמו בכל העולם, לבנו נמלא בצער רב. עומק הכאב שחווים יקיריהם של הנוסעים ושל אנשי הצוות אשר היו על המטוס הוא קשה מנשוא, ואנו לא נשכח אותם.

בטיחות היא לב ליבה של בואינג, בטיחות ואמינות הטיסה הינם ערכים בראש המעלה עבורנו ואנו מחויבים לכך באופן מלא מול כולם. ערכים אלו עומדים במוקד העניין של כלל תעשיות התעופה, אנו מאוחדים עם לקוחותינו בחברות התעופה, רגולטורים בינלאומיים ורשויות הממשלה, במאמצי התמיכה שלנו בחקירה במטרה להבין את העובדות אודות מה התרחש, וכיצד למנוע אסון עתידי. בזמן שהממצאים מזירת התאונה מתווספים, אנו פועלים על מנת להבטיח את בטיחותו של דגם ה737 MAX לחברות התעופה והנוסעים שלהן. אנו מצרים על הקושי שנגרם ללקוחתינו וציבור הנוסעים עקב הקרקוע של המטוס.

החקירה נמצאת בעיצומה, ואנחנו לומדים בקצב מהיר את שהתרחש בטיסה של אתיופיאן איירליינס, בניתור המידע וההקלטות הקוליות שמתקבלים מתא הטייס. צוותים של בואינג נמצאים בזירת התאונה ומספקים סיוע טכני לחוקרים. הרשות לחקירת תאונות של ממשלת אתיופיה תהיה זו שתקבע אילו פרטים נוספים ימסרו מהחקירה.

חברת בואינג מובילה בביטיחות את עולם התעופה כבר מעל 100 שנים. כמו כן, אנו מחוייבים לייצר מטוסים בטוחים ובטוחים עוד יותר, לספק את המוצרים הטובים ביותר, ההכשרות ומעטפת תמיכה לכל לקוחותינו והטייסים בעולם. בקרוב נפרסם עדכון תוכנה עבור מטוס ה 737 MAX שיספק מענה לבעיות שהתעוררו בעקבות התאונה של מטוס Lion Air. אנו עובדים בשיתוף פעולה מלא עם רשות התעופה האמריקאית, משרד התחבורה והרשות הלאומית לבטיחות בתחבורה בכל הנושאים הקשורים לשתי התאונות.

חברת בואינג וצוותי הפיתוח שלה, עומדים מאחורי האיכות והבטיחות של המטוס שעיצבנו,ייצרנו וסיפקנו- זוהי מחוייבות עמוקה שגם אני שותף לה באופן אישי. כל הקריירה שלי מוקדשת לחברת בואינג, בעבודה כתף אל כתף לצד אנשים ולקחות מדהימים כבר יותר משלושה עשורים. לאחרונה אני משקיע את מלוא הזמן בעבודה עם חברי הצוות בפס הייצור של מטוס ה737, זוהי פעם נוספת מיני רבות שאני עד למידת המחוייבות של אנשים אלו לעבודתם ולגודל הכאב שכולנו שותפים לו לאור הטרגדיה הנוראית. הנחיצות של עבודתנו מחייבת אותנו לנהוג במלוא היושרה והמצויינות וכך פועלים צוותינו ברגעים אלה ממש, ולא נחדול מכך.

המשימה שלנו היא לחבר בין אנשים, להגן עליהם, לגלות את העולם ולעורר בו השראה - נוכל לעשות זאת רק עם נהייה מחוייבים לערכים שלנו. ביחד, נפעל במרץ כדי לזכות ולשמר את האמון שאנשים נותנים בחברת בואינג.

Dennis

דניס מילנברג,
יו"ר נשיא ומנכ"ל
חברת בואינג

 

Limitations During Investigations

מדוע חברת בואינג לא חושפת מידע נוסף אודות התאונות?

חשיפה של כל מידע הנוגע לחקירה נתון להוראתן של הרשויות האמונות על תהליך החקירה. חברת בואינג וגורמים נוספים המעורבים בחקירה אינם מורשים למסור מידע הנאסף מהחקירה על דעת עצמם. הפרוטוקול הבינלאומי נועד על מנת להבטיח תהליך בדיקה מקיף ואמין, שיוביל לבירור כל העובדות והסקת המסקנות הראויה.

בעוד חברת בואינג מנועה מלהתייחס לחקירה, ישנם מספר נושאים עליהם ניתן לדון , נושאים אלו יועלו לאתר האינטרנט של החברה.

 

עדכון תוכנה

הודעת חברת בואינג על עדכון תכונה דגם 737 MAX

11 למרץ, 2019 - חברת בואינג מביעה צער רב על האובדן שנגרם בהתרסקות טיסה מספר 610 של חברת Lion Air, חברת בואינג שולחת את תנחומיה ומשתתפת בצער המשפחות אשר איבדו את יקריהם בטיסה זו.

בואינג רואה בבטיחות כערך הליבה המוביל את החברה. ביטחון מטוסינו,לקחותינו, הנוסעים וצוותי האוויר היו מאז ומעולם כנר לרגלנו. דגם ה737 MAX- הינו מטוס בטיחותי אשר תוכנן, נבנה ונתמך על ידי צוות העובדים המקצועי של בואינג, אשר ביצעו מלאכתם ללא דופי.

במהלך החודשים שעברו מעת טיסת Lion Air 610, חברת בואינג עמלה על פיתוחו של שדרוג עבור מערכת בקרת הטיסה במטוס ה 737 MAX -, אשר נועדה להפוך את המטוס הבטיחותי לבטיחותי עוד יותר. בין יתר השדרוגים, עודכנה מערכת תכונות התמרון של מצבי הטיסה (Manoeuvring Characteristics Augmentation System -MCAS), מערכות התצוגה לטייסים, ספרי ההפעלה ותכני ההדרכה של צוותי האוויר. העדכון המשופר במצבי הטיסה חל גם על מערכת זווית התקיפה (AOA), אשר מגבילה את הוראות הייצוב האוטומטיות של המטוס בתגובה לקריאה שגוייה של זוית התקיפה, על מנת לאפשר למטוס להמשיך ולצבור גובה בעת ההמראה.

בואינג עבדה בצמוד לרשות התעופה האמריקנית (FAA) על הפיתוח התכנון והאשרור של עדכון התוכנה אשר יופץ בקרב כל ציי ה- 737 MAX במהלך השבועות הקרובים. העדכון מתבסס כמו כן על משובים שקיבלנו מלקוחותינו.

לפי רשות התעופה האמריקנית, תופץ הוראה אווירית מחייבת באשר להתקנת העדכון עד סוף אפריל 2019. כאמור,בואינג והFAA שיתפו פעולה באופן מלא בפיתוח העדכון האחרון.

חשוב לציין כי נכון לשלב זה, הFAA לא ממליצה לנקוט בשום צעדים נוספים וההוראות אשר מופיעות בתקנה AD2018-23.5 עדיין בתוקף.

מערכות בקרת תמרונים מסוג MCAS הוטמעו במטוס ה 737 MAX - על מנת לשפר את תכונות ההיגוי ולהפחית את נטיית המטוס כלפיי מעלה כאשר הוא נמצא בזווית תקיפה גבוהה, מערכות אלו נבדקו במעמד טיסות המבחן כחלק מתהליך הרישוי של המטוס בטרם נכנס לשירות. מערכת הMCAS - אינה שולטת במטוס במצב שגרתי, אלא משפרת את יכולת התגובה שלו כאשר הוא נכנס למצב לא מתוכנן ולא שגרתי.

ספר ההדרכה לתפעול מטוס ה 737 MAX - מכיל הוראות תפעול על מנת לטפל בתקלות לא סבירות כגון פלט שגוי המתקבל מחשייני זווית התקיפה. כל טייס מסוגל לעקוף את מערכת בקרת הטיסה האוטומטית ולייצב באופן ידני או אלקטרוני את המטוס. כמו כן, הנחיות נוספות כיצד לעקוף את המערכת מופיעות בעלון ההדרכה שהופץ בתאריך ה6 בנובמבר,2018.

חברת בואינג מביעה את תנחומיה על אובדנם של משפחות נוסעי טיסת Ethiopian Airlines מספר 302. צוותים של בואינג נשלחו לזירת ההתרסקות על מנת להעניק סיוע טכני בכפוף להוראות הרשות לחקר תאונות של אתיופיאה ומועצת הבטיחות בתחבורה של ארצות הברית. עודנו נמצאים בשלבים הראשונים של החקירה ואנו חפצים להבין במהרה מהו הגורם לתאונה.

למידע נוסף אודות עדכון התוכנה, הכשרה ומחווני הטיסה של מטוס ה 737 MAX לחצו כאן

אודות דגם ה 737 MAX

737 MAX שייכים למשפחת המטוסים צרי-הגוף החדשים של בואינג

מפרט טכני של 737 MAX

הזמנות ומסירות

תמונות 737 MAX

יצירת קשר לעיתונאים

למידע נוסף בקרו באתר www.boeing.com/commercial/737max.