Boeing

Havacılıkta Güvenlik Kültürü ve 737 MAX’ın Temiz Uçuş Güvenliği Sicili

infographic

Uçuş güvenliği bir numaralı önceliğimizdir

Çalışanlarımız Boeing'e katıldıkları ilk günden itibaren sürekli eğitimlerle Boeing'in en büyük önceliği olan uçuş güvenliğine bağlılık sözü vererek bu kültürün bir parçası olurlar.

Boeing mühendisleri, yolcuların uçuş güvenliğinin bir numaralı öncelik olduğunun bilinciyle uçaklarımızı tasarlamaktadır. Sertifikalandırma öncesindeki düzenleyici gereksinimleri karşılamanın yanı sıra, her bir uçak modeli Boeing'in kendi tasarım standartlarına da uygun olmalıdır. Bu standartlar, çoğunlukla düzenleyici kurumların standartlarından çok daha katıdır.

Sürekli İlerleme

Boeing yıllardır uçak kazalarıyla ilgili verilerin tüm paydaşlar tarafından anlaşılmasına yardımcı olmaya öncülük etmektedir. Boeing, 1960'lı yıllardan bu yana her yıl "Ticari Uçak Kazalarının İstatistiki Özeti" isimli raporunu yayımlamaktadır. Bu rapor, havacılık endüstrisi için uçak kazalarıyla ilgili en güvenilir kaynak haline gelmiştir. Böylelikle havacılık endüstrisi, verilerin işaret ettiği olguları dikkate alarak hava taşımacılığı sisteminin güvenliğini sürekli iyileştirecek adımları atabilmektedir.

Boeing aynı zamanda, küresel hava taşımacılığı sisteminin güvenliğini tüm yönleriyle sürekli geliştirmek için hükümetler ve havacılık endüstrisiyle birlikte hareket etmektedir. İşbirliği içinde sürdürülen bu yaklaşım, düzenleyici faaliyetlerin tek başına sürdürülmesinden çok daha etkili ve hızlıdır.

Zor Zamanlarda Öncülük Etmek

Havacılık endüstrisi, her bir trajedinin sonrasında hava yolculuğunu daha da güvenli hale getirmek için tekrar harekete geçer. İnsanların yaratıcılığı ve geliştirdikleri yenilikler, havacılık güvenliğinde fark yaratan unsur olmuştur. Boeing ekipleri, en zor zamanlarda bile, bu çabalara öncülük etmeye devam etmektedir.

Boeing ve diğer uçak üreticileri, havayolu şirketleri, endüstri grupları ve hükümet yetkilileri birlikte çalışarak dünya tarihindeki en güvenli toplu taşıma sistemini kurmuşlardır.

Uçuş Güvenliği Video Mesajı